Sportwelt - Flachau, Wagrain

Výška areálu 750 - 2150 m
Výška střediska 750 - 2150 m
Z Prahy: 450 km
(350 km)
Černých 38 Červených 199
Modrých 113 Zelených 0
96 lanovek a vleků
Kabina 16x
Sedačka 38x
Vlek 42x
Bezky 220
Snowpark
KLuziste
Bazen
 • 760 km sjezdovek od 520 až po 2750 m n.m., pro náročné lyžaře i pro děti se skipasem od 1,5 dne na Ski Amadé
 • 350 km sjezdovek od 650 až po 2300 m n.m., jen v oblasti Salzburger Sportwelt (1 denní skipas)
 • výborná dostupnost z Čech
 • 5 regionů a 25 lyžařských areálů, prachový sníh a lyžování po celou sezonu
 • moderní infrastruktura (často kryté nebo vyhřívané sedačky), bezplatné skibusy, zasněžovací děla
 • snowbording,  řada U ramp

Skipasy:

SALZBURGER SPORTWELT: platnost max. 1 den

SKI AMADÉ – platí v 5 oblastech: Salzburger Sportwelt, Dachstein Tauern, Gasteinertal, Hochkonig,  Grossarltal (platnost od 1,5 dne)

Středisko poskytuje slevy ke skipasům.

Více o skipasech

Sport a aktivity střediska:

Bazény (například Alpen Therme Gastein v Bad Hofgastein: nejmodernější evropský alpský komplex nabízející panoramatický pohled na okolní masivy (360°), sauna, horská jezera, welness, gejzíry, vodopády, sky bar…) kluziště, ledová horolezecká stěna, běžkování, bobové dráhy, bruslení, curling,  sportovní hala na tenis, paragliding, fitness, jacuzzi a další dle nabídek konkrétních středisek.

Služby a ostatní:

Místní skibusy zdarma, kiny, bowlingy,  info centra, restaurace, kavárny s Wifi připojením zdarma…

O středisku:

Salzburský sportovní svět se rozkládá jižně od Salzburgu. Byl vytvořen spojením lyžařských regionů Flachau - Wagrain - St.Johann - Alpendorf s lyžařským rájem Zauchensee - Flachauwinkel - Kleinarl a s lyžařskými oblastmi Radstadt - Altenmarkt - Filzmoos - Neubeg - Eben. Ve všech střediscích Sportwelt Amadé čeká na hosty a lyžaře 120 vleků a 350 km upravovaných sjezdových tratí. Již několik let však v rámci regionálního skipasu, můžete volně přejíždět i do dalších velkých oblastí. 

Salzburger Sportwelt patří do největší lyžařské oblasti Ski Amadé, která zahrnuje 5 středisek: Gasteinertal, Salzburger Sportwelt, Hochkonig, Grossarltal a Dachstein Schladming. V celé oblasti můžete lyžovat s jedním skipasem a využívat tak až 270 vleků a 860km sjezdových tratí. 

FLACHAU

Nabízí stoprocentní jistotu kvalitního sněhu po celou lyžařskou sezónu, nekonečně dlouhé sjezdy, tradiční vášeň pro zimní sporty a neskutečně mnoho aktivit. Čekají Vás tu moderní lanovky, široké upravované sjezdové tratě, útulné horské chaty i bary a bohatý doprovodný program.

Středisko se navíc nachází přímo u sjezdu z dálnice A10.

Již více než 20 let se ve Flachau konají závody světového poháru ve sjezdu. Ve Flachau je doma i legendární Hermann Maier. 
V polovině ledna je největší událostí Světový pohár žen ve slalomu „Ladies Ski Night“.

WAGREIN

Dějiny areálu Wagrain se začaly psát otevřením lanové dráhy G-LINK, která překlenula údolí a propojila areály Grießenkareck a Grafenberg. Lyžaři tak mohou bez využití autobusu přejíždět mezi Flachau a St.Johannem/Alpendorfem přes Wagrain. Sjezdovky jsou velmi pečlivě udržované a v případě potřeby zasněžované, přejíždění z jedné oblasti do druhé je navíc díky vzrušující jízdě v lanovce G-LINK tedy pro lyžaře rychlejší a zábavnější.

Rodiče s dětmi by neměli vynechat WAGRAINi’s Winterwelt - malou lyžařskou houpačku u prostřední stanice lanovky Rote 8er Gondel. Děti se zde dosyta vydovádí na atrakcích (koberce, cvičné vleky, sjezdovky s měřením rychlosti jízdy, skluzavka Tubingbahn, sněhový park pro začátečníky, sněhové iglú, dětská louka s trpasličím domkem atd…).

Příznivci lyžařských parků určitě zavítají do SOKO Funslope Wagrain, kde je vybudován boardercross a snowpark. Funslope zahrnuje kolem 30 různých prvků. Svezete se zde na vlnách, strmých křivkách, projedete dokonce i tunely.

Ski mapa

Ubytování

Webkamery

 
Flachau
200 m od lyžování
 
Flachau
500 m od lyžování
 
St. Johann im Pongau
500 m od lyžování
 
Flachau
600 m od lyžování
 
Flachau
4000 m od lyžování

SALZBURGER SPORTWELT: platnost max. 1 den

SKI AMADÉ – platí v 5 oblastech: Salzburger Sportwelt, Dachstein Tauern, Gasteinertal, Hochkonig,  Grossarltal (platnost od 1,5 dne)

Středisko poskytuje slevy ke skipasům:

Děti: roč. 2001 – 2010

Mládež: roč. 1998, 1999, 2000

ZDARMA - děti ročník nar. 2011 a mladší v doprovodu rodičů.

Rodiny se 3 dětmi (ročník 1998 a mladší) mají zdarma permanentku Ski Amadé pro 3. dítě, pokud má alespoň jeden z rodičů zakoupenou permanentku na stejné období jako dítě. Čipová karta - kauce 3€.

 

SALZBURG SUPER SKI CARD  - jednotný skipas pro 25 lyžařských oblastí s celkovou délkou 2.550 km sjezdových tratí.

Místní vzdálenosti:    

Altenmarkt – Radstadt                         4 km

Filzmoos – Eben                                 11 km

Eben – Altenmarkt                              4 km

Ski & Fun in der Salzburger Sportwelt
 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - VENAREY

   

  Jízdu po Burgundském kanálu z výchozího bodu ve Venarey les Laumes lze chápat jako putování napříč francouzskou historií! Vždyť právě zde se nacházejí historická sídla mezinárodního věhlasu.

  CENA OD  17 470,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - SOMAIL

  Pokud se rozhodnete pronajmout si loď a vyplout z malebného přístavu le Somail, určitě nebudete litovat. Malé přístavní městečko Somail se nachází v půli cesty mezi Carcassonne a Béziers, na jednom z nejplynulejších úseků plavby po kanálu ve Francii - 52 km bez zdymadel!

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - CAMARGUE

   

  Pokud toužíte po plavbě sluncem prohřátou divokou přírodou, nemohli jste si vybrat lépe. Jižní Francie a její Camargue vám toto přání zajisté splní.

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  LETNÍ LYŽOVÁNÍ L2A

   

  Les 2 Alpes otevírá v létě  90 hektarů sjezdovek. Lanovky pro letní lyžování budou otevřeny letos od 24. června do 2. září 2017, od 7 do 12.30.

  CENA OD   6 000,-

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:
út - čt:  9:00 - 15:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo