Serfaus - Fiss - Ladis

Výška areálu 1200 - 2820 m
Výška střediska 1400 - 1600 m
Z Prahy: 630 km
(212 km)
Černých 28 Červených 121
Modrých 47 Zelených 16
68 lanovek a vleků
Pozemní 1x
Kabina 11x
Sedačka 16x
Vlek 40x
Bezky 112
Snowpark
KLuziste
Bazen
 • 212 km sjezdovek od 1200 až po 3108 m n.m., pro náročné lyžaře i pro děti
 • panenský ledovec Kaunertal s mikroklimatem zajišťujícím dostatek prachového sněhu až do jarních měsíců
 • více než 10 oficiálně uznaných tras ve volném terénu a snowparky v Serfaus-Fiis-Ladis
 • možnost zakoupení permanentky Ski Gold rozšířené o Arénu Samnaun/Ischgl a další 3 střediska (celkem 360km sjezdovek)
 • nejlepší lyžařská oblast roku 2012 (žebříček TOP 55)
 • velmi vyhledávané a frekventované svahy s řadou restaurací a barů i „zcela soukromé“ sjezdy, vše v jedné permanentce. 

SKIPASY:

SERFAUS FISS LADIS

SKI 6 - Nauders,  Fendels,  Kaunertaler Gletscher,  Serfaus- Fiss-Ladis,  Venet

SNOW CARD GOLD - Skiarena Samnaun/Ischgl, Nauders,  Familienskigebiet Fendels,  Kaunertaler Gletscher

Nauders-Reschenpass

Středisko poskytuje slevy ke skipasům.

Více o skipasech

Sport  a aktivity střediska:

Kluziště, bobová dráha, snowtubing, paragliding,  jacuzzi, večerní lyžování, obrhoupačky Skyswing, veřejný bazén a wellness ve Faichten Kaunertal (sauna, pára, solarium).

Služby a ostatní:

Místní skibusy zdarma, internetové kavárny, info centrum v Serfaus, Talmuseum Kaunertal.

Doporučujeme

 • Ranní vyjížďku rolbou Masner Express (70€) na východ slunce nad horskýmni masivy  a snídani v horské chatě nad Hexensee.

O středisku

Lyžařské středisko Serfaus-Fiss-Ladis se nachází na prosluněné náhorní plošině, orámované masivy Alp Somnaun a Otztal. Je tvořeno třemi vzájemně propojenými vesničkami nad řekou Inn- Serfaux Fiss a Ladis - malebnými horskými zákoutími, kde najdete klasické alpské dřevěnice i komfortní hotely. Serfaus i Fiss jsou přímo pod lyžařským svahem, kdežto Ladis je na klidnějším místě, propojen s ostatními lanovkou.

Vysoká nadmořská výška zajišťuje dostatečný přísun sněhu po celou sezonu a kvalitní lyžování až do konce sezony v jarních měsících. Více než 200 km sjezdovek, z nichž 131 leží v nadmořské výšce nad 2000m, a pestré lyžařské terény uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře a snowboardisty. Středisko je zároveň ideálním místem pro rodiny s dětmi, kde se na širokých a bezpečných svazích snadno zlepšuje jejich technika. Místní infrastruktura navíc cíleně podporuje pohodlí rodin s nejmenšími lyžaři: ve střediscích najdete velký počet koberců, přibližovacích lan, apod… Zvláště oblasti Berta’s Kinderland ve Fissu a Kinderschneealm v Serfaus fungují jako zázemí pro rodiny s dětmi.

V Serfaus-Fiss-Ladis si přijdou na své i milovníci volného lyžování. Ve středisku je 10 tras pro volné sjezdy, mezi nimiž jmenujme alespoň tři: „Pezidroute”, „Kamikaze” a „Powder Nose”. Na některých místech (Sattelbahn, Königsleithebahn a Lazid) byly instalovány takzvané „freeride základny”, které mají zajistit bezpečnost nadšenců pro tento druh sportu a upozornit je na některá možná rizika (informace o obtížnosti sjezdů, povětrnostních podmínkách…). 

Věděli jste, že?

Serfaus Fiss Ladis byl oceněn jako nejlepší lyžařská oblast roku 2012? Tomuto středisku, které se dostalo na žebříček Top 55 lyžařských oblastí Rakouska, Německa, Švýcarska, Itálie i Francie, dalo hlas 42 000 lyžařů a snowboardistů. Z deseti možných bodů, kterých mohli uchazeči dosáhnout, si na své konto připsal Serfaus-Fiss-Ladis 8,19 - více než jakákoli jiná oblast. Kritéria, která v soutěži rozhodla o úspěchu tohoto střediska, byla například: velikost střediska a šířka jednotlivých sjezdovek, záruka sněhu, kvalita sjezdů, ubytování, bezpečnost sjezdovek, zábava, dopravní obslužnost, přírodní scenérie…

Ski mapa

Ubytování

Webkamery

 
Serfaus - Fiss - Ladis
 
Serfaus - Fiss - Ladis
 
Serfaus - Fiss - Ladis
 
Serfaus - Fiss - Ladis
 
Serfaus - Fiss - Ladis

SERFAUS FISS LADIS

SKI 6: Nauders,  Fendels,  Kaunertaler Gletscher,  Serfaus- Fiss-Ladis,  Venet

SNOW CARD GOLD: Skiarena Samnaun/Ischgl, Nauders,  Familienskigebiet Fendels,  Kaunertaler Gletscher

Nauders-Reschenpass

Čipová karta: 2€

 

Středisko Serfaus Fiss Ladis poskytuje slevy ke skipasům:

Děti: roč. 2002 – 2010

Senior: roč 1952 a starší

ZDARMA - děti ročník nar. 2011 a mladší v doprovodu rodičů.

SKI 6

Pod názvem SKI 6 se sdružuje několik proslulých středisek v Tyrolských Alpách Oberland. S jednou permanentkou tak máte možnost navštívit tyto lyžařské oblasti:Kaunertal Gletscher, Fendels, Fiss- Serfaus – Ladis, Nauders, Venet-Zams.

V praxi to znamená více než 80 lanovek a vleků, 340 km dobře upraveného sněhu na krásných sjezdovkách, od ledovcového sněhu až po téměř 100% umělé zasněžování v nižších polohách, dostatek sjezdovek a terénů pro zkušené lyžaře i začátečníky a děti. Ve všech střediskách najdete samozřejmě odborně kvalifikované lyžařské instruktory a kvalitní mateřské školy.

SKI GOLD

Návštěvníci tohoto kraje mají možnost si zvolit i jinou permanentku „ Snow Card Gold“, která zajistí přístup do následujících středisek v Tyrolsku:  Ski Arena Samnaun / Ischgl (238 km sjezdovek), Nauders, Kaunertal Gletscher a rodinný lyžařský areál Fendels. - Celkem více než 360 km upravovaných, sjezdovek a 70 vleků a sněžných děl pro zimní nadšence.

Vzdálenost z Ladis do dalších lyžařských center:

Nauders:                      37 km

Kaunertal Gletscher:     67 km

Samnaun/Ischgl:           58 km

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - VENAREY

   

  Jízdu po Burgundském kanálu z výchozího bodu ve Venarey les Laumes lze chápat jako putování napříč francouzskou historií! Vždyť právě zde se nacházejí historická sídla mezinárodního věhlasu.

  CENA OD  17 470,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - SOMAIL

  Pokud se rozhodnete pronajmout si loď a vyplout z malebného přístavu le Somail, určitě nebudete litovat. Malé přístavní městečko Somail se nachází v půli cesty mezi Carcassonne a Béziers, na jednom z nejplynulejších úseků plavby po kanálu ve Francii - 52 km bez zdymadel!

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - CAMARGUE

   

  Pokud toužíte po plavbě sluncem prohřátou divokou přírodou, nemohli jste si vybrat lépe. Jižní Francie a její Camargue vám toto přání zajisté splní.

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  LETNÍ LYŽOVÁNÍ L2A

   

  Les 2 Alpes otevírá v létě  90 hektarů sjezdovek. Lanovky pro letní lyžování budou otevřeny letos od 24. června do 2. září 2017, od 7 do 12.30.

  CENA OD   6 000,-

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:
út - čt:  9:00 - 15:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo