Kaunertal

Výška areálu 1200 - 3108 m
Výška střediska 1100 - 1400 m
Z Prahy: 630 km
(33 km)
Černých 4 Červených 8
Modrých 21 Zelených 0
15 lanovek a vleků
Kabina 2x
Sedačka 3x
Vlek 10x
Bezky 38
Bazen
 • 33 km sjezdovek od 1200 až po 3108 m n.m., pro náročné lyžaře i pro děti
 • panenský ledovec Kaunertal s mikroklimatem zajišťujícím dostatek prachového sněhu až do jarních měsíců
 • velmi vyhledávané a frekventované svahy příznivci freestylu
 • restaurace a bar přímo pod vyhřívanou kabinovou lanovkou

SKIPASY:

Kaunertal Gletscher - ledovec Kaunertal Gletscher + Fendels

SKI 6 - Nauders, Fendels, Kaunertaler Gletscher, Serfaus- Fiss-Ladis, Venet

SNOW CARD GOLD: Skiarena Samnaun/Ischgl, Nauders, Familienskigebiet Fendels, Kaunertaler Gletscher

Nauders-Reschenpass

Středsiko poskytuje slevy ke skipasům.

Více o skipasech

Sport  a aktivity střediska:

 • Veřejný bazén a wellness ve Faichten Kaunertal (sauna, pára, solarium)
 • Večerní lyžování

Služby a ostatní:

Místní skibusy zdarma, internetové kavárny, info centrum v Serfaus, Talmuseum Kaunertal

Doporučujeme

 • Bazén ve Faichten v Kaunertalu

                       

O středisku

Údolí Kaunertal leží obklopeno hřebenem Glockturmkamm, Kaunergratem a horami Ötztaler Alpen uprostřed pohoří Dreitausender. Mikroklima tohoto regionu zajišťuje velmi bohatou nadílku sněhu po celou sezonu a hřejivé sluníčko.

Údolí, které se rozprostírá pod stejnojmenným ledovcem a jež je již 10 let součástí přírodního parku Kaunergrat, je poměrně uzavřeným krajem, kde se místní obyvatelé již po staletí zabývají zemědělstvím a během pár posledních desítek let i budováním rekreačních kapacit pro své hosty. Z tohoto důvodu je většina ubytovacích kapacit velmi příjemně a moderně řešených. Údolí je oblíbenou destinací pro lyžaře, kteří odsud dojíždějí na panenský ledovec Kaunertaler Gletcher, kde startuje lyžařská sezona již v říjnu, událostí „Kaunertal Opening“- setkáním boarderů a freestylerů.

Lyžování na ledovci Kaunertal je kvalitním zážitkem, kde díky vysoké nadmořské výšce (3108m nad mořem) najdete prachový sníh a výborné lyžařské podmínky ještě dlouho do jarních měsíců. Sjezd z vrcholku ledovce až do spodní stanice lanovek je velmi rozmanitý: z úzké skály, kam Vás doveze kabina s vyhřívanými sedačkami, se spouštíte ledovcovým holým terénem se širšími sjezdy, které po chvíli přejdou v členitější kopečky a „boule“ s překvapivými skoky, průsmyky a zákruty. Střední část ledovce nabízí prostor pro děti: pojízdný koberec, slalom a dětské hřiště s houpačkami hned u rozlehlé restaurace v horském stylu s širokou terasou zalitou sluncem. Děti do 10 let v doprovodu rodiče jezdí na Kaunertalském ledovci zdarma (bambini pas).

Malebná roklina pod ledovcem je přímo protkaná turistickými trasami pro pěší. Na své si přijdou i horolezci, kteří zde vyhledávají ledopády. V údolí Kaunertalu jsou krásné běžkařské trasy (celkem 20 km) snadné a střední obtížnosti. Sněhové podmínky jsou zde garantovány od prosince do března, eventuálně dubna.

Nabídku lyžařské oblasti Kaunertaler Gletscher vhodně doplňuje malá rodinná lyžařská oblast ve Fendels s nočním lyžováním a sáňkováním.

Všech 54 kilometrů sjezdovek můžete sjíždět s jednou permanentkou za příznivou cenu, děti do 10 let v doprovodu jednoho z rodičů mají nárok na permanentku zdarma (na lanovkách Fendels a Kaunertálském ledovci). Cenová politika rovněž zvýhodňuje i děti od 10 do 15 let.

Co se týče dalšího sportovního vyžití „apres-ski“, v údolí Kaunertalu můžete využít i služeb sportovního centra Kaunertal Center sport und Kultur (bazén, Wellness, Spa, Fitness, Solarium). Centrum je otevřeno denně: po-ne od 14 do 22 hod.            

VSTUP DO BAZÉNU VE FAICHTEN PRO UBYTOVANÉ V KAUNERTALU ZPRAVIDLA ZDARMA

Ski mapa

Ubytování

Webkamery

 
Feichten, Kaunertal
 
Feichten, Kaunertal
 

Kaunertal Gletscher: ledovec  Kaunertal Gletscher + Fendels

SKI 6: Nauders,  Fendels,  Kaunertaler Gletscher,  Serfaus- Fiss-Ladis,  Venet

SNOW CARD GOLD: Skiarena Samnaun/Ischgl, Nauders,  Familienskigebiet Fendels,  Kaunertaler Gletscher

Nauders-Reschenpass

 

Středisko Kaunertal poskytuje slevy ke skipasům:

Děti: roč. 2001 – 2010

Mládež: roč. 1998, 1999, 2000: 10% sleva

Senior: roč 1951 a starší

ZDARMA - děti ročník nar. 2011 a mladší v doprovodu rodičů.

Čipová karta: 2€

SKI 6

Pod názvem SKI 6 se sdružuje několik proslulých středisek v Tyrolských Alpách Oberland. S jednou permanentkou tak máte možnost navštívit tyto lyžařské oblasti:Kaunertal Gletscher, Fendels, Fiss- Serfaus – Ladis, Nauders, Venet-Zams.

V praxi to znamená více než 80 lanovek a vleků, 340 km dobře upraveného sněhu na krásných sjezdovkách, od ledovcového sněhu až po téměř 100% umělé zasněžování v nižších polohách, dostatek sjezdovek a terénů pro zkušené lyžaře i začátečníky a děti. Ve všech střediskách najdete samozřejmě odborně kvalifikované lyžařské instruktory a kvalitní mateřské školy.

SKI GOLD

Návštěvníci tohoto kraje mají možnost si zvolit i jinou permanentku „ Snow Card Gold“, která zajistí přístup do následujících středisek v Tyrolsku:  Ski Arena Samnaun / Ischgl (238 km sjezdovek), Nauders, Kaunertal Gletscher a rodinný lyžařský areál Fendels. - Celkem více než 360 km upravovaných, sjezdovek a 70 vleků a sněžných děl pro zimní nadšence.

Místní vzdálenosti

Fendels:                           13 km

Kaunertal Gletscher:      25 km

Ladis:                                23 km

Nauders:                          40 km

Samnaun/Ischgl:            56 km

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - VENAREY

   

  Jízdu po Burgundském kanálu z výchozího bodu ve Venarey les Laumes lze chápat jako putování napříč francouzskou historií! Vždyť právě zde se nacházejí historická sídla mezinárodního věhlasu.

  CENA OD  17 470,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - SOMAIL

  Pokud se rozhodnete pronajmout si loď a vyplout z malebného přístavu le Somail, určitě nebudete litovat. Malé přístavní městečko Somail se nachází v půli cesty mezi Carcassonne a Béziers, na jednom z nejplynulejších úseků plavby po kanálu ve Francii - 52 km bez zdymadel!

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - CAMARGUE

   

  Pokud toužíte po plavbě sluncem prohřátou divokou přírodou, nemohli jste si vybrat lépe. Jižní Francie a její Camargue vám toto přání zajisté splní.

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  LETNÍ LYŽOVÁNÍ L2A

   

  Les 2 Alpes otevírá v létě  90 hektarů sjezdovek. Lanovky pro letní lyžování budou otevřeny letos od 24. června do 2. září 2017, od 7 do 12.30.

  CENA OD   6 000,-

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:
út - čt:  9:00 - 15:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo