Kaprun - Zell am See

Výška areálu 757 - 3029 m
Výška střediska 770 - 790 m
Z Prahy: 480 km
(138 km)
Černých 29 Červených 55
Modrých 54 Zelených 0
53 lanovek a vleků
Pozemní 2x
Kabina 13x
Sedačka 17x
Vlek 22x
Bezky 200
Snowpark
KLuziste
Bazen
 • 138 km sjezdovek od  757 až po 3 029 m n.m. pro náročné lyžaře i pro děti
 • ledovec Kitzsteinhorn nad Kaprunem
 • Mekka freeridového lyžování
 • Snowbording   - 7 snowparků
 • Tauern Spa Zell am See/Kaprun – druhý největší lázeňský komplex Rakouska
 • vynikající podmínky i díky umělému vysněžování
 • výborná dostupnost do další lyžařské arény – Saalbach Hinterglemm

SKIPASY:

ZELL AM SEE / KAPRUN: oblast Zell am See, Kaprun

ALL STAR CARD – platí v 10 lyžařských střediscích

Středisko poskytuje slevy ke skipasům

Více o skipasech

Sport  a aktivity střediska:

Bazén Tauern Spa Zell am See Kaprun (druhý největší lázeňský svět v Rakousku: bazény se sladkou i slanou vodou, masáže, sauna, fitness, parní lázeň, solárium,…), kluziště, běžky, sáňkařská dráha (1600 m), obří skluzavka, výlety na sněžnicích, skialpy, sportovní hala na tenis, squash, paragliding, snowrafting a snowtubingem, noční sáňkování.

Služby a ostatní:

Místní skibusy po Kaprunu resp. Zell am See, skibusové linky z okolních městeček k jednotlivým skiareálům, skibusová linka spojující Maishofen, Zell am See a Kaprun s ledovcem; pravidelné skibusové linky mezi Maishofenem a Saalbachem.

Doporučujeme

 • První ranní sjezd po 6 km sjezdovce Schmittenhohe Nord Schuttabfahrt (1200 m výškového rozdílu)
 • Další lyžování z nově vybudované 10 místné kabinové lanovky ZellamseeXpress nad Viehhofen a výhledy z druhé strany Schmittenhohe. Vyzkoušejte skiroute do Viehhofen (napojení na Glemmtal a arénu Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn). Skiroute končí v Kreuzlehengraben ve Viehhofen. Odtud odjíždí každou hodinu autobus zpět do Zell am See. Jízda trvá cca 30 minut. Bus je zdarma pro držitele skipasu. Stejným busem se dostanete i do Glemmtal, odkud je vstup do arény Skicircus Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn. Výstavba kabinkové lanovky představuje první fázi napojení na arénu Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn, které bude napojeno v sezoně 2017/18. Posledním krokem bude výstavba lanovky z Viehhofenu na dolní stanici nové 10 místné kabinky.

Mekka freeridového lyžování

Tradičně oblíbená oblast našich lyžařů, která nabízí prakticky vše, co od alpského lyžařského střediska očekáváte. V Zell am See najdete možnosti sportovního vyžití i zábavu po 365 dní v roce. V blízkém Kaprunu můžete využít celoroční lyžování na Kitzsteinhornském ledovci, kde jsou lyžaři vítáni po celých deset měsíců v roce. Vynikající lyžařské tratě všeho druhu v areálu Schmittenhöhe (77 km sjezdových tratí) nebo svět ledu a sněhu na ledovci Kitzsteinhorn (41 km tratí) jsou jistotou mnohých lyžařských zážitků. Náročnější lyžaři se mohou pustit na 5 neznačených freeridových svahů Kitzsteinhornu. Všechny jsou situovány v relativní blízkosti vleků či lanovek, což zajišťuje jejich větší bezpečnost. Vyznavačům volných terénů slouží i početné informační tabule, Freeride Info Base centrum či různé workshopy. O oblíbenosti Kaprunu u freeridistů svědčí i fakt, že se zde konají prestižní závody ve volném terénu Freeride World Tour.

Obrovskou výhodou pro vášnivé lyžaře je i blízkost dalšího střediska (takřka „přes kopec“), Saalbach-Hinterglemm.  Městečko Maishofen, které se nachází na půl cesty mezi oběma středisky, nabízí širokou škálu ubytování za velmi příznivé ceny (privátní apartmány, penziony i hotely).

Na své si zde však přijdou i začátečníci a děti (těm doporučujeme oblasti Maiskogel a Schmittenhöhe).  Běžkaře nezklame bohatá nadílka tratí (220km bílých stop). Ve středisku je dále vodní svět Tauern SPA.

Věděli jste, že...?

…se v tomto regionu nachází největší ledová jeskyně Eisriesenwelt Werfen na světě?

V městečku Werfen se nachází největší systém ledových jeskyní na světě  - v hlubinách čeká letní návštěvníky dvouhodinová prohlídka v kmitavém světle plamínků karbidových lamp, které vrhá romantické stíny na labyrinty chodeb, majestátní dómy, led, krápníky a třpytivý led. Teplota zde nestoupne nad bod mrazu. Komplex je bohužel v zimě uzavřen, na našich stránkách se však můžete inspirovat alespoň fotkami.

Vstup do jeskyně, zdola skrytý, byl objeven až v roce 1880 přírodovědcem Antonem von Posseltem, který pronikl do hloubky přibližně 200m. Přestože se se svým objevem netajil a napsal o něm článek, celých 30 dalších let byla jeskyně zapomenuta. Teprve v roce 1913 byla podniknuta první objevná expedice a od roku 1920 může toto místo navštěvovat i veřejnost.  

 

 
Bruck
4000 m od lyžování
 
SCHUTTDORF, ZELL AM SEE
6000 m od lyžování
 
Bruck
4000 m od lyžování
 
Kaprun
300 m od lyžování
 
Zell am See
300 m od lyžování
 
Kaprun
400 m od lyžování
 
Kaprun
50 m od lyžování
 
Kaprun
150 m od lyžování
 
Kaprun
1000 m od lyžování

Místní vzdálenosti:     

Saalbach – Maishofen                                     13 km

Saalbach – Zell am See                                   17 km

Zellam See - Maishofen                                      5 km

Zellam See - Kaprun                                         8,5 km

Niedernsill - Kaprun                                           10 km

Kaprun  – Maishofen                                          13 km

Niedernsill – Zell am See                                  14 km

Novinky ze střediska:

Nová 10 místná kabinka ZellamseeXpress na Salersbachköpfl  - pohled na druhou stranu Schmitten - 3,5 km sjezd směr Glemmtal, Viehhofen (po skiroute)

Nové lanovky Gletcher Jet 3 a 4  - Kitzsteinhorn

Casino Royal Zell am See s výhledem na jezero (na ploše 1000 m2) (otevřeno 1.1.2016)

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - VENAREY

   

  Jízdu po Burgundském kanálu z výchozího bodu ve Venarey les Laumes lze chápat jako putování napříč francouzskou historií! Vždyť právě zde se nacházejí historická sídla mezinárodního věhlasu.

  CENA OD  17 470,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - SOMAIL

  Pokud se rozhodnete pronajmout si loď a vyplout z malebného přístavu le Somail, určitě nebudete litovat. Malé přístavní městečko Somail se nachází v půli cesty mezi Carcassonne a Béziers, na jednom z nejplynulejších úseků plavby po kanálu ve Francii - 52 km bez zdymadel!

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - CAMARGUE

   

  Pokud toužíte po plavbě sluncem prohřátou divokou přírodou, nemohli jste si vybrat lépe. Jižní Francie a její Camargue vám toto přání zajisté splní.

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  LETNÍ LYŽOVÁNÍ L2A

   

  Les 2 Alpes otevírá v létě  90 hektarů sjezdovek. Lanovky pro letní lyžování budou otevřeny letos od 24. června do 2. září 2017, od 7 do 12.30.

  CENA OD   6 000,-

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:
út - čt:  9:00 - 15:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo