Heiligenblut - Grossglockner

Výška areálu 1300 - 2900 m
Výška střediska 1500 - 1700 m
Z Prahy: 540 km
(55 km)
Černých 1 Červených 34
Modrých 20 Zelených 0
12 lanovek a vleků
Kabina 4x
Sedačka 1x
Vlek 7x
Bezky 12
Snowpark
KLuziste
Bazen
 • 55 km sjezdovek od 1300 až po 2900 m n.m., pro zdatné lyžaře i rodinné lyžování
 • 15 kilometrová Freeride Arena a kontrolní stanoviště pro příznivce volného lyžování
 • Snowbording
 • schránky na lyže poblíž lanovek
 • pohodlný systém skibusů
 • garance sněhové pokrývky po celou sezonu

SKIPASY:

GROSSGLOCKNER HEILIGENBLUT   

Středisko poskytuje slevy ke skipasům.

Více o skipasech.

Sport  a aktivity střediska:

Bazén, kluziště, sportovní hala na tenis, paragliding, fitness, večerní lyžování, ledová lezecká stěna, speciální program „Magic Moments“ (řada různě tematicky zaměřených sportovních, společenských, tradičních i kulturních akcí typických pro region Glockneru).

Doporučujeme:

podvečerní procházky po této malebné vesničce či návštěvu novogotického kostela Sv Vinzenze. Pokud jste milovníci freeride, rozhodně si nenechte ujít skvělé terény mimo vyznačené sjezdovky! Zvláštností střediska, která stojí za zhlédnutí, je nádherný vodopád, z kterého se v zimě stává zamrzlá stěna.

O středisku:

Lyžařský areál Grossglockner-Heiligenblut se stal velmi vyhledávaným nejen díky výborným upraveným i volným terénům, ale i díky neobvykle vysoké nadmořské výšce, která zajišťuje absolutní sněhovou garanci i v obdobích vyšších teplot.  Heiligenblut nabízí pestrou škálu sjezdovek pro všechny stupně lyžařské výkonnosti s důrazem na kvalitu tras bez zdlouhavých traverzových přejezdů. Najdete zde široké sjezdovky, které jsou pravým rájem pro vyznavače carvingu, množství neupravovaných tratí s hlubokým sněhem pro snowboardisty a freeridisty.  Nejobtížnější ze sjezdových tratí je Heiligenblut – Grossglockner o délce 9 km, z čehož 1,6 km překonáte s převýšením 435 m. Zvláštností střediska je nádherný vodopád, z kterého se v zimě stává zamrzlá stěna. Ve speciálním kurzu se zde můžete učit techniku lezení v ledu a pokusit se na závěr tento 300 m vysoký ledopád zdolat. 

Pro běžkaře jsou zde vynikající podmínky. Na upravených běžeckých tratích  najdete dostatek sněhu již od listopadu. Ve středisku se provozuje i snowrafting, k dispozici je osvětlená sáňkařská dráha.

Něco z historie…

Heiligenblut je malebná typicky horská vesnice obklopená úžasnou scenérií alpských vrcholků a průsmyků. Nalézá se pod nejvyšší horou Rakouska, Grossglocknerem, a typický útlý kostelík, který byl založen v 15. století mnichy v Admontu, uvnitř ukrývá skvostný oltář z dílny Michaela Pachera. Bohatě zdobené tabernákulum údajně uchovává lahvičku s Kristovou krví. 

Muzika na horách - 15. - 19.březen

Už popáté vyvrcholí lyžařská sezona v Korutanech na tradiční akci plné lyžování a hudby! V termínu 15. – 19. března 2017 nesmíte chybět v Heiligenblutu.

Exkluzivní koncert na náměstí pod širým nebem zahraje hitmaker Michal Hrůza s kapelou hrůzy. Novinkou bude koncert v mezistanici lanovky, kterou roztančí Roman Holý a Matěj Ruppert v sestavě G-POINT Hunters. I po setmění bude hudby, jídla i pití dostatek.
Legendární afterparty v mlýně Mühle? Top secret!
Sněhu bude jako vždy v Blutu i v březnu dostatek, takže přijdou na řadu testy nových modelů lyží, instruktorské lekce a závody. To vše v ceně zájezdu, který zahrnuje i permanentku a ubytování dle vašeho výběru.

Ski mapa

Ubytování

Webkamery

 
 
Heiligenblut - Grossglockner
 
 
Heiligenblut - Grossglockner
 
Heiligenblut
 
Heiligenblut
 

Věkové kategorie:

 • D - dítě do 10 let v doprovodu rodiče (roč. 2007 a mladší (1 rodič = 1 dítě), na místě se platí 3 EUR/den tzv. Schneemannkarte)
 • dítě (ročník 2002 - 2011)
 • junior (ročník 1998 - 2001)
 • senior (ročník 1951 a starší)

GROSSGLOCKNER HEILIGENBLUT   

Středisko poskytuje slevy ke skipasům:  

 • Děti roč: 2001 – 2011
 • Mládež roč. 1997 – 2000
 • Senioři roč.: 1950 a starší
 • ZDARMA děti nar. 2011 a mladší

Místní vzdálenosti:     

Lienz   39 km

Flattach  47 km

Zell am See  54 km

Molltal  54 km

Saalbach: 70km 

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - VENAREY

   

  Jízdu po Burgundském kanálu z výchozího bodu ve Venarey les Laumes lze chápat jako putování napříč francouzskou historií! Vždyť právě zde se nacházejí historická sídla mezinárodního věhlasu.

  CENA OD  17 470,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - SOMAIL

  Pokud se rozhodnete pronajmout si loď a vyplout z malebného přístavu le Somail, určitě nebudete litovat. Malé přístavní městečko Somail se nachází v půli cesty mezi Carcassonne a Béziers, na jednom z nejplynulejších úseků plavby po kanálu ve Francii - 52 km bez zdymadel!

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - CAMARGUE

   

  Pokud toužíte po plavbě sluncem prohřátou divokou přírodou, nemohli jste si vybrat lépe. Jižní Francie a její Camargue vám toto přání zajisté splní.

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  LETNÍ LYŽOVÁNÍ L2A

   

  Les 2 Alpes otevírá v létě  90 hektarů sjezdovek. Lanovky pro letní lyžování budou otevřeny letos od 24. června do 2. září 2017, od 7 do 12.30.

  CENA OD   6 000,-

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:
út - čt:  9:00 - 15:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo