Berchtesgaden

Výška areálu 1100 - 1900 m

Z Prahy: 360 km
(57 km)
Černých 4 Červených 20
Modrých 33 Zelených 0
39 lanovek a vleků
Kabina 1x
Sedačka 5x
Vlek 33x
Bezky 75
Snowpark
KLuziste
Bazen
 • 57 km sjezdovek, 1100 - 1900 m n. m.
 • až 120 km upravených zimních tras a několik sáňkařských drah
 • ideální pro rodiny s dětmi
 • lázně Watzmann Therme
 • síť běžeckých tras propojující celou oblast
 • dobrá dostupnost - krátká vzdálenost z ČR

Skipasy:

BERCHTESGADENER LAND: platí pro celou oblast, zahrnuje skiareály Jenner, Hochschwarzeck, Götschen, Rossfeld-Zinken, Fun-Ski-Arena Berchtesaden-Obersalzberg

O středisku

Lyžařské středisko Berchtesgaden na rakousko-německém pomezí je známo svou rodinnou atmosférou. Kromě sportovních aktivit se zde vyplatí procházky historickým centrem, nebo kolem jezera Königssee. Středisko leží ve východní části bavorských Alp jen 20 km od Salzburgu.

Jeho charakteristickými znaky jsou např. nejvyšší vrchol Watzmann (2 713 m – druhý nejvyšší vrchol Německa) a národní park Berchtesgaden. 4 okolní obce Bischofswiesen, Marktschellenberg, Ramsau a Schönau am Königssee nabízí mnoho vyžití pro milovníky zimních sportů: přes 120 km upravených cest pro zimní horskou turistiku, metaná na ledu na zamrzlém jezeře, bruslení na moderním zimním stadionu v Berchtesgaden, sáňkování na přírodních sáňkařských drahách nebo sáňkování pro hosty ve stopách domácího olympijského vítěze Georga Hackla.

Při jízdě v koňském spřežení či při pochodu s loučemi se zastávkou v horské chalupě zažijete opravdu zimní dobrodružství. Po dlouhém dni se můžete odreagovat v lázních Watzmann, kde na vás čekají bazén, sauna, parní lázeň, vířivky či jen odpočinková místnost s vyhřívanými sedačkami.

Každý z areálů je trochu jiný, Götschen je například ideální pro snowboardisty, Jenner je velice dobře připraven na potřeby zkušených lyžařů a Hochschwarzeck zase láká především rodiny s dětmi. Každý návštěvník si tedy může vybrat, co mu nejvíce vyhovuje. Střediska jsou navzájem propojena skibusy.

Ubytování

Webkamery

 
Berchtesgaden
3000 m od lyžování
 
 
Berchtesgaden
3500 m od lyžování
 
Marktschellenberg

Berchtesgadener Land -  platí pro celou oblast, zahrnuje skiareály Jenner, Hochschwarzeck, Götschen, Rossfeld-Zinken, Fun-Ski-Arena Berchtesaden-Obersalzberg, v ceně skipasu jsou 4 hodiny v lázních Watzmann Therme – platnost od 3 dnů

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - VENAREY

   

  Jízdu po Burgundském kanálu z výchozího bodu ve Venarey les Laumes lze chápat jako putování napříč francouzskou historií! Vždyť právě zde se nacházejí historická sídla mezinárodního věhlasu.

  CENA OD  17 470,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - SOMAIL

  Pokud se rozhodnete pronajmout si loď a vyplout z malebného přístavu le Somail, určitě nebudete litovat. Malé přístavní městečko Somail se nachází v půli cesty mezi Carcassonne a Béziers, na jednom z nejplynulejších úseků plavby po kanálu ve Francii - 52 km bez zdymadel!

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - CAMARGUE

   

  Pokud toužíte po plavbě sluncem prohřátou divokou přírodou, nemohli jste si vybrat lépe. Jižní Francie a její Camargue vám toto přání zajisté splní.

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  LETNÍ LYŽOVÁNÍ L2A

   

  Les 2 Alpes otevírá v létě  90 hektarů sjezdovek. Lanovky pro letní lyžování budou otevřeny letos od 24. června do 2. září 2017, od 7 do 12.30.

  CENA OD   6 000,-

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:
út - čt:  9:00 - 15:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo