Val Cenis

Výška areálu 1300 - 2800 m
Výška střediska 1400
Z Prahy: 1170 km
57 sjezdovek (125 km)
Černých 5 Červených 21
Modrých 19 Zelených 12
28 lanovek a vleků
Kabina 2x
Sedačka 13x
Vlek 13x
Bezky 27
Snowpark
KLuziste
Bazen
 • 125 km sjezdovek, 1300 - 2800 m n. m.
 • Lyžařské terény s převýšením až 1500 m
 • Díky těsné blízkosti ledovců  kvalitní sněhové podmínky až do dubna
 • 80 km upravovaných běžeckých tratí
 • Sportovní centrum Parc de Glieres
 • Vhodné pro rodiny s dětmi

SKIPASY:

VAL CENIS - platí pro celou oblast Val Cenis a Termignon. Za příplatek můžete využít možnost jednodenního výletu do dalších středisek v údolí Maurienne - Bonneval sur Arc - ledovcové lyžování do 3000 m, Val Thorens z Orelle, Valmeinier.

ESKI-MO - platí pro oblast Val Cenis a Termignon, dále na 1 den lyžování ve střediscích La Norma, Valfréjus, Aussois - spojení zajištěno skibusy, které jsou se skipasem Eskimo zdarma.

Sport a aktivity střediska:

 • Sportovní centrum (bazén, umělé kluziště, sauna, pára, vířivka, fitness)
 • Noční lyžování, přírodní kluziště, výlety na sněžnicích, sáňkování, psí spřežení, jízda na saních tažených koňmi
 • Paragliding, heliskiing, ice climbing – lezení na ledové stěně, yooner - jízda na speciálních bobech, via ferrata, tandem ski, Tyrolienne
 • Kino, bowling, zumba, fitness, jóga, spa, masáže, aromaterapie, restaurace, bary a kluby, animační program

Služby a ostatní:

Místní skibus zdarma, informační centrum, půjčovny lyžařského vybavení, hlídání dětí, lyžařská škola, lékárna, lékař, pošta, banka, supermarket, knihovna, internet point, prádelna, autoservis, benzínová stanice,

Doporučujeme

 • Návštěvu výrobny sýru Beaufort
 • Výlet do vesničky Bonneval-sur-Arc, která dnes patří mezi nejkrásnější vesnice Francie a probíhalo zde natáčení filmu Bella a Sebastian.
 • Běžečké tratě v Bessans, v neobvykle vysoké nadmořské výšce, kde se na biatlon připravovali i účastníci olympijských her v Soči.

IDEÁLNÍ RODINNÁ DOVOLENÁ

Val Cenis patří k jednomu z mála středisek, které si zachovalo tradiční savojský ráz. Tvoří ho dnes 3 vesničky – historickým jádrem je Lanslebourg, dále Lanslevillard s novějšími residencemi a sportovním centrem a klidnější středisko Termignon, které je s lyžařskou oblastí Val Cenis propojeno dvěma sedačkovými lanovkami. Lyžařské terény s převýšením až 1500 m v těsné blízkosti ledovců zaručují kvalitní sněhové podmínky od prosince do dubna a uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. Vaši dovolenou si můžete zpestřit prohlídkou výrobny sýrů značky Beaufort, návštěvou sportovního centra „Parc de Glieres“ s krytým bazénem, umělým kluzištěm, saunou a fitness. Pro milovníky běžeckých stop je upravováno 80 km tratí v Bessans.

Z Val Cenis je možné podniknout i velmi atraktivní výlety. S příplatkem k vašemu skipasu můžete využít nabídku lyžování v ledovcovém středisku Bonneval sur Arc (ledovec 3000 m) nebo lyžovat v oblasti Val Thorens, kam se dostanete lanovkou z Orelle.

Věděli jste, že...?

Val Cenis vzniklo propojením původních vesniček Lanslebourg a Lanslevillard v roce 1967. Toto lyžařské městečko se nachází v krásné přírodě mezi národním parkem Vanoise (Parc national de la Vanoise) a průsmykem Mont-Cenis na francouzsko italské hranici. Turistický ruch se zde neomezuje pouze na zimní období a svahy lákající příznivce alpského lyžování. Nedaleko od Val Cenis, na samém dolním konci údolí Maurienne, se totiž nachází unikátní vesnička Bonneval-sur-Arc, která dnes oficiálně patří mezi 151 nejkrásnějších vesnic Francie (což je hodnocení velmi prestižní). Autentičnost tohoto místa vystihuje věrně způsob života v Alpách v dávných dobách. Tradiční architektura zde byla citlivě zachována: domy vystavené z kamenů spojených vápnem, úzká, vertikální okna bez okenic. Fasády vystavené slunci byly často rozšířeny o balkony (nazývané galerie), na některých z nich se dodnes suší cihličky z ovčího trusu, se kterými se dříve topilo. Na střechy byly pokládány silné pláty břidlice, které měly odolat velkému tlaku sněhu. Městečko Bonneval sur Arc je pyšné na svoji tradiční architekturu do takové míry, že ji podřizuje dobrovolně i svůj komfort; veškeré dráty elektrického napětí jsou vedeny pod zemí. Návštěvník tak neuvidí jediný elektrický kabel, žádný satelit ani anténu. Za návštěvu zde stojí i nedaleká obec Ecot s kostelem ze 12. století a s řadou původních nedávno opravených domů.

Ski mapa

Ubytování

Webkamery

 
Val Cenis
150 m od lyžování
 
Val Cenis
50 m od lyžování
 
Val Cenis
20 m od lyžování

Věkové kategorie:

dítě 5 - 11 let vč., senior 65 - 74 let vč., D - dítě do 5 let, S - senior nad 75 let.

Platnost skipasů: VAL CENIS (VC) - platí pro celou oblast Val Cenis a Termignon. Za příplatek můžete využít možnost jednodenního výletu do Val Thorens z Orelle nebo do dalších středisek v údolí Maurienne.

ESKI-MO (ES) - platí pro oblast Val Cenis a Termignon, dále na 1 den lyžování ve střediscích La Norma, Valfréjus, Aussois, Bonneval sur Arc (ledovcové lyžování do 3000 m) - spojení zajištěno skibusy, které jsou se skipasem Eskimo zdarma.

Slevy a příplatky v rámci skipasů se vzájemně nesčítají, vždy jsou vztaženy k základním cenám pro dospělého v rámci ceníků jednotlivých ubytovacích kapacit.

Termíny odjezdů

Středisko 4.12. 11.12. 8.1. 15.1. 22.1. 29.1. 4.3. 11.3. 18.3. 25.3.
Val Cenis     

 

FRANCIE 2550 Kč/os., 1300 Kč/děti do 12 let

Dalši informace k dopravě do Francie v sekci doprava.

Místní vzdálenosti:

 • Lanslebourg – Lanslevillard                  4km
 • Lanslevillard – Bonneval sur Arcs       19km
 • Orelle – Lanslebourg                           35km
Doprava - samostatná doprava autobusem
 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - VENAREY

   

  Jízdu po Burgundském kanálu z výchozího bodu ve Venarey les Laumes lze chápat jako putování napříč francouzskou historií! Vždyť právě zde se nacházejí historická sídla mezinárodního věhlasu.

  CENA OD  17 470,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - SOMAIL

  Pokud se rozhodnete pronajmout si loď a vyplout z malebného přístavu le Somail, určitě nebudete litovat. Malé přístavní městečko Somail se nachází v půli cesty mezi Carcassonne a Béziers, na jednom z nejplynulejších úseků plavby po kanálu ve Francii - 52 km bez zdymadel!

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - CAMARGUE

   

  Pokud toužíte po plavbě sluncem prohřátou divokou přírodou, nemohli jste si vybrat lépe. Jižní Francie a její Camargue vám toto přání zajisté splní.

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  LETNÍ LYŽOVÁNÍ L2A

   

  Les 2 Alpes otevírá v létě  90 hektarů sjezdovek. Lanovky pro letní lyžování budou otevřeny letos od 24. června do 2. září 2017, od 7 do 12.30.

  CENA OD   6 000,-

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:
út - čt:  9:00 - 15:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo