Risoul

Výška areálu 1650 - 2750 m
Výška střediska 1850
Z Prahy: 1140 km
116 sjezdovek (185 km)
Černých 10 Červených 40
Modrých 45 Zelených 21
51 lanovek a vleků
Kabina 1x
Sedačka 19x
Vlek 31x
Bezky 35
Snowpark
 • 185 km sjezdovek, 1650 - 2750 m n. m.
 • 83% sjezdovek ve výšce nad 2000 m n. m.
 • velké množství terénů pro freeride
 • výborné sněhové podmínky po celou sezónu
 • bydlení zpravidla téměř na svahu

SKIPASY:

LA FORET BLANCHE – platí na oblast Risoul / Vars.

Více o skipasech

Sport  a aktivity střediska:

 • večerní lyžování, výlety na sněžnicích, pěší výlety, nordic walking, sáňkování, psí spřežení, vyhlídkový let helikoptérou
 • paragliding, snowscoot, speed riding, sněžný skútr
 • spa, masáže, restaurace, bary a kluby, týdenní animační program

Služby a ostatní:

Místní skibus zdarma, informační centrum, půjčovny lyžařského vybavení, lékárna, lékař, banka, pošta, supermarket, autoservis.

Doporučujeme

 • Pokud nemáte strach z rychlosti a strmých svahů určitě si vyzkoušejte zdejší trať pro rychlostní sjezdové závody tzv. letmý kilometr.
 • Pro milovníky adrenalinu je zde taky černá sjezdovka La Coni, která má prvních 200 m sklon 43 stupňů.

NEJVĚTŠÍ SNOWBOARDOVÝ AREÁL

Lyžařská oblast La Foret Blanche ležící ve středu Hautes Alpes, vznikla spojením středisek Vars a Risoul. Je velmi oblíbená svou rozmanitostí – množstvím upravených sjezdovek všech obtížností a téměř nekonečnými možnostmi freeridu. Převážně severovýchodně orientované lyžařské svahy jsou zárukou kvalitních sněhových podmínek po celou sezónu. Na své si zde přijdou i milovníci snowboardů. Lákadlem je jeden z největších snowboardových areálů ve Francii „Surfland“ dlouhý 2 km s převýšením 500 m a osvětlenou U-rampou. K „adrenalinovým“ zážitkům patří i možnost vyzkoušet si letmý km na trati se sklonem až 95 % (zde padly světové rekordy: na lyžích 243 km/hod a na horském kole 200 km/hod). Poblíž této trati najdeme i jednu z nejtěžších černých sjezdovek v Evropě – La Coni, která má na prvních 200 m sklon až neuvěřitelných 80 %. Široké a upravované sjezdovky jsou vhodné i pro méně pokročilé lyžaře, jedna je vyhrazena pro úplné začátečníky. Ve Varsu vás určitě nezklame nádherná červená sjezdovka Olympique z vrcholu La Mayt 2580 m. Pobyt vám zpříjemní také večerní snowboardová show s hudbou, ochutnávky vína a trhy.

Věděli jste, že...?

Risoul byla původně, na rozdíl od jiných středisek zimního lyžování, zcela obyčejná obec s vlastní dlouhou historií. Díky své poloze v izolaci vysokých hor Jižních Alp zde bylo vybudováno opatství, jehož blahobyt byl více či méně závislý na prosperitě středověkého hradu a jeho panstva. Během celého středověku se oba světy (světský i církevní) doplňovaly. Jistý úpadek však přišel na konci 18. století. Nový elán a možnost rozvoje znamenalo až vybudování lyžařského střediska Risoul 1850 v 70. letech minulého století. I díky tomu je však v Risoulu a jeho okolí řada zajímavých pamětihodností (kostel z 16. století se zachovalými freskami, zajímavá zvonice…). Nedaleko se nachází léčivý horký pramen (28,5°C ) známý již v antických dobách (kožní, dýchací onemocnění, revma).

Ski mapa

Ubytování

Webkamery

 
Risoul
80 m od lyžování
 
Risoul
80 m od lyžování

Věkové kategorie:

D - dítě do 5 let, S - senior nad 75 let, dítě 5-11let vč., senior 65-74 vč.

Platnost skipasů: LA FORET BLANCHE – platí na oblast Risoul / Vars.

Slevy a příplatky v rámci skipasů se vzájemně nesčítají, vždy jsou vztaženy k základním cenám pro dospělého v rámci ceníků jednotlivých ubytovacích kapacit.

Termíny odjezdů


 

FRANCIE 2550 Kč/os., 1300 Kč/děti do 12 let

Dalši informace k dopravě do Francie v sekci doprava.

Doprava - samostatná doprava autobusem
 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - VENAREY

   

  Jízdu po Burgundském kanálu z výchozího bodu ve Venarey les Laumes lze chápat jako putování napříč francouzskou historií! Vždyť právě zde se nacházejí historická sídla mezinárodního věhlasu.

  CENA OD  17 470,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - SOMAIL

  Pokud se rozhodnete pronajmout si loď a vyplout z malebného přístavu le Somail, určitě nebudete litovat. Malé přístavní městečko Somail se nachází v půli cesty mezi Carcassonne a Béziers, na jednom z nejplynulejších úseků plavby po kanálu ve Francii - 52 km bez zdymadel!

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - CAMARGUE

   

  Pokud toužíte po plavbě sluncem prohřátou divokou přírodou, nemohli jste si vybrat lépe. Jižní Francie a její Camargue vám toto přání zajisté splní.

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  LETNÍ LYŽOVÁNÍ L2A

   

  Les 2 Alpes otevírá v létě  90 hektarů sjezdovek. Lanovky pro letní lyžování budou otevřeny letos od 24. června do 2. září 2017, od 7 do 12.30.

  CENA OD   6 000,-

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:
út - čt:  9:00 - 15:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo