Les Arcs

Výška areálu 1200 - 3226 m
Výška střediska 2000
Z Prahy: 1120 km
107 sjezdovek (200 km)
Černých 18 Červených 34
Modrých 54 Zelených 1
62 lanovek a vleků
Pozemní 1x
Kabina 5x
Sedačka 28x
Vlek 28x
Snowpark
 • 200 km sjezdovek, 1200 - 3226 m n. m.
 • široké a dlouhé sjezdovky, několik neupravovaných černých sjezdovek, letmý kilometr
 • převážně severní nebo západní orientace sjezdovek
 • boarderdercross, snowparky a U-rampy pro snowboarding
 • nádherný výhled na Alpy a vrcholky masivu Mont Blanc

SKIPASY:

LES ARCS – platí pro oblast Les Arcs a Peisey-Vallandry

PARADISKI – platí pro Les Arcs, Peisey-Vallandry a La Plagne.

Více o skipasech

Sport a aktivity

 • bazén, kluziště, sáňkování, výlety na sněžnicích, nordic walking,
 • paragliding, rogalo, heliski, speed riding, sněžný skůtr, handiski, ice climbing - lezení na ledové stěně, ski jöering,
 • kino, bowling, jóga, fitness, restaurace, bary a kluby

Služby a ostatní

Místní skibus zdarma, informační centrum, wifi, půjčovny lyžařského vybavení, hlídání dětí, lékař, lékárna, banka, pošta, úschovna zavazadel.

Doporučujeme

 • Sjezd sedmikilometrové černo-červené Aiguille Rouge s převýšením přes 2000 m.
 • Navštívit aprés-ski arénu Mille8 nad Arc 1800

O středisku

Les Arcs leží ve výjimečné přírodní oblasti, kde architektura a rozvoj vždy respektovaly přírodu, je kolébkou nových forem lyžařského sportu, extrémního lyžování, monolyží, snowboardingu, apod. Vynikající sněhové podmínky jsou zaručeny převážně severními svahy a lyžováním v nadmořské výšce 1200 – 3226 m. Neopakovatelným zážitkem je sjezd dlouhý 7 km z vrcholku Aiguille Rouge (3226 m) do Villaroger (1200 m) s výhledy na horské masivy a celé údolí řeky Isere. Na sjezdovce určené pro rychlostní lyžování si můžete i Vy, se speciální výstrojí, vyzkoušet svou rychlost. Množství sjezdovek všech obtížností, terény pro freeride, snowparky s boardercrossem, to vše uspokojí i nejnáročnější lyžaře. Les Arcs jsou tvořeny několika menšími středisky (ARC 2000, ARC 1950, ARC 1600,…), která jsou navzájem propojena sítí lanovek a jsou přístupná skibusem. Spojením středisek Les Arcs a La Plagne vznikla největší lyžařská oblast PARADISKI, kde můžete bez skibusu projet na lyžích až 425 km sjezdových tratí. Výlet dvoupatrovou kabinou Vanoise Express, kterou je zajištěn rychlý přístup do celého lyžařského areálu, si určitě nenechte ujít. Do tradičního savojského městečka Bourg St. Maurice se dostanete z L´Arc 1600 zubačkou za pouhých 5 minut. Zde můžete navštívit bazén (se skipasem Paradiski zdarma), saunu nebo využít nabídku typických savojských restaurací a obchodů.

Věděli jste, že ... ?

Středisko Les Arcs hostilo účastníky Zimních olympijských her v roce 1992 v Albertville. Bylo to naposledy, kdy se Zimní olympijské hry konaly ve stejném roce jako Letní olympijské hry. Kromě Les Arcs se závodilo v dalších lyžařských střediscích jako Courchevel, Les Menuires, Méribel, La Plagne, Pralognan-la-Vanoise, Les Saisies, Tignes a Val-d‘Isère. Specialitou Les Arcs bylo rychlostní lyžování (známé také jako letmý kilometr), které zde bylo předvedeno poprvé na půdě Zimních olympijských her. Přímé přenosy z tohoto závodu byly odvysílány z L´Arc 2000 za velké pozornosti publika na místě i u televizních obrazovek. Závodu přihlížel i Juan Antonio Samaranch (prezident Mezinárodního olympijského výboru) a Jean-Claude Killy (jeden z předsedů Organizačního výboru). Závod mužů v letmém kilometru byl druhým nejsledovanějším přenosem Olympijských her. Tuto disciplínu tenkrát vyhrál Francouz Michael Prufer, který zajel neuvěřitelných 229,299 km/h. Přes velký ohlas a pozornost diváků nebyla tato disciplína k dalším olympijským hrám hlavně z důvodů bezpečnosti doporučena a pomalu upadá do zapomnění a to i přesto, že rekordy padají nadále na tomto i na dalších svazích.

Ski mapa

Ubytování

Webkamery

 
Arc 2000
100 m od lyžování
 
Arc 2000
50 m od lyžování
 
Arc 1600
50 m od lyžování
 
Arc 2000
50 m od lyžování
 
Arc 1950
100 m od lyžování
 
ARC 1800
30 m od lyžování
 
ARC 1800
100 m od lyžování
 
ARC 1800
50 m od lyžování

Věkové kategorie:

senior 75+ - senior nad 75 let, D – dítě do 5 let.

Platnost skipasů: LES ARCS (ARC) – platí pro Les Arcs a Peisey-Vallandry, 1 den pro oblast Paradiski, PARADISKI (PAR) – platí pro Les Arcs, Peisey-Vallandry a La Plagne.

NOVINKA: 1/2 denní lyžování zdarma (dopolední skipas Les Arcs k 6 dennímu skipasu Paradiski)

Slevy a příplatky v rámci skipasů se vzájemně nesčítají, vždy jsou vztaženy k základním cenám pro dospělého v rámci ceníků jednotlivých ubytovacích kapacit.

Místní vzdálenosti:

 • Arc 1800Arc 1600                   3 km
 • Arc 2000 - Bourg Saint Maurice 18 km
 • Arc - La Plagne                         45 km
 • Arc – Moutiers                          50km

Autobusová doprava

Termíny odjezdů

 

 

FRANCIE 2550 Kč/os.

Dalši informace k dopravě do Francie v sekci doprava.

Doprava - samostatná doprava autobusem

Mille8 – exkluzivní „aprés-ski“ aréna otevřená ve dne i v noci. Nachází se nad Arc 1800. Ochutnejte místní delikatesy, zaplavejte si v bazénu, či zarelaxujte v sauně. Nebo jen zajděte na drink a projeďte si na lyžích trasu s několika překážkami, video projekcí  a freestyle arénou. Děti pak určitě uvítají „začarovaný les“.

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - VENAREY

   

  Jízdu po Burgundském kanálu z výchozího bodu ve Venarey les Laumes lze chápat jako putování napříč francouzskou historií! Vždyť právě zde se nacházejí historická sídla mezinárodního věhlasu.

  CENA OD  17 470,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - SOMAIL

  Pokud se rozhodnete pronajmout si loď a vyplout z malebného přístavu le Somail, určitě nebudete litovat. Malé přístavní městečko Somail se nachází v půli cesty mezi Carcassonne a Béziers, na jednom z nejplynulejších úseků plavby po kanálu ve Francii - 52 km bez zdymadel!

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - CAMARGUE

   

  Pokud toužíte po plavbě sluncem prohřátou divokou přírodou, nemohli jste si vybrat lépe. Jižní Francie a její Camargue vám toto přání zajisté splní.

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  LETNÍ LYŽOVÁNÍ L2A

   

  Les 2 Alpes otevírá v létě  90 hektarů sjezdovek. Lanovky pro letní lyžování budou otevřeny letos od 24. června do 2. září 2017, od 7 do 12.30.

  CENA OD   6 000,-

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:
út - čt:  9:00 - 15:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo