Le Grand Bornand

Výška areálu 1000 - 2100 m
Výška střediska 1300
Z Prahy: 980 km
42 sjezdovek (90 km)
Černých 3 Červených 13
Modrých 14 Zelených 12
29 lanovek a vleků
Kabina 2x
Sedačka 13x
Vlek 14x
Bezky 58
Snowpark
KLuziste
 • 90 km sjezdovek, 1000 - 2100 m n. m.
 • skvělá dopravní dostupnost, po dálnici téměř až do střediska
 • pouze 980 km z Prahy
 • propojení se střediskem Cluse - 220 Km sjezdovek
 • typická savojská atmosféra
 • kolébka oblíbeného francouzského sýra Reblochon

SKIPASY:

Le Grand Bornand (GB) - platí pro oblast Le Grand Bornand a Le Grand Bornand Chinallon,

Aravis (AR) - platí na oblast Massif des Aravis - střediska La Clusac, Manigod, Saint Jean de Sixt, Le Grand Bornand

Více o skipasech

Sport a aktivity

 • kluziště, ice climbing - lezení na ledové stěně, sáňkování, výlety na sněžnicích, nordic walking, speed riding, Via Ferrata, paintball
 • kino, Spa, kreativní workshopy - keramika, kresba na dřevo
 • návštěva farmy s ochutnávkou sýra, restaurace, bary a kluby

Služby a ostatní

Místní skibus zdarma, informační centrum, půjčovna lyžařského vybavení, pošta, banka, lékař, lékarna, hlídání dětí, prádelna, knihovna, kulturní centrum.

Doporučujeme

 • Návštěvu místní farmy s ukázkou výroby tradičního francouzského sýra Reblochon a ochutnávkou

 • Ochutnávku typického francouzského pokrmu „Tartiflette“ spojenou s večerní procházkou městečkem

 • „Cow Art“ – v průběhu celé sezony se na různých místech v celém lyžařském středisku nachází výtvarná díla a sochy umělců na téma: „krávy“

Le Grand Bornand - podrobně

V srdci alpského masivu Les Aravis, jen asi 50 km od Genevy, se nachází rodinné středisko Le Grand Bornand, které si dodnes zachovalo klasický savojský ráz. Na rozdíl od některých francouzských zimních středisek zde nenajdete žádný „panelák“, ale naopak řadu malých rodinných pensionů a chaletů. Centrum tvoří vesničky Le Grand Bornand Village a Le Grand Bornand Chinallon vzdálené od sebe 6 km. Samotné středisko nabízí 90 km sjezdovek, ale jeho spojení s horským hřebenem Aravis včetně střediska Cluse otevírá bránu ke 220 km úžasného lyžování a snowboardování. Grand Bornand dbá i na obnovu své infrastruktury - konkrétně zde přibyly dvě nové lanovky (6 místná a 4 místná na Massif de l Aiguille).  Dále můžete vyzkoušet řadu sportovních aktivit - kryté kluziště, jízdu na sněžném skútru, výlety na sněžnicích, héliski, lezení v ledu, atd. Le Grand Bornand je navíc zajímavý i svou dostupností - VZDÁLENOST Z PRAHY POUHÝCH 980 km, po dálnici téměř až do střediska. Skibusy zde jezdí zdarma.

Historie

Věděli jste, že...?
Le Grand-Bornand je jedním z míst, které platí za kolébku oblíbeného francouzského sýra Reblochon. Jedná se o výtečný, zrající krémový sýr, bez kterého by se Savojská kuchyně vůbec neobešla. Používá se zde do celé řady receptů (například do zapečených brambor s cibulí a slaninou; v Čechách známo jako “francouzské brambory“). Reblochon byl poprvé zmíněn v notářském zápisu z roku 1699, kdy jej jistý Jean Louis Favre odkázal výměnou za pozemky (konkrétně plato sýrů reblochon výměnou za horu Marolly). Ovšem výroba tohoto sýru byla známa již ve 14. století. Název reblochon pochází z původního savojského slovesa „re-blocher“ a znamená znovu podojit. Sýr se totiž vyráběl z druhé várky dojení kravského mléka. Takto nadojeného mléka bylo sice menší množství, zato však bylo daleko kvalitnější (tučnější a smetanovější). K druhému podojení docházelo zpravidla až v nočních hodinách a provádělo se „na zapřenou“ majitele dobytka (objem podojeného mléka se totiž každodenně kontroloval, aby bylo přibližně zjištěno množství později vyrobeného sýra.) Snad i proto nepatřil Reblochon dlouho k tabuli urozených pánů a kněžích a byl konzumován výhradně v rodinách sedláků. Teprve v 18. století se rozšířil i do sklepů církevních hodnostářů, měšťanů a majetnějších rodin, většinou jako naturálie za pronajaté pastviny. Je zajímavé, že veškeré notářské zápisy z 18. století zmiňující reblochon byly vyjednávány výhradně s venkovany právě z vesnice Le Grand Bornand.

 
Grand Bornand Chinallon
200 m od lyžování
 
Grand Bornand Chinallon
400 m od lyžování

Věkové kategorie:

dítě 5 - 7 let vč., junior 8 - 14 let vč., senior 65 - 74 let vč., D - dítě do 5 let, S - senior nad 75 let

Platnost skipasů:

LE GRAND BORNAND (GB) – platí pro oblast Le Grand Bornand Village a Le Grand Bornand Chinallon.

ARAVIS (AR) – platí na oblast Massif des Aravis – střediska La Clusac, Manigod, Saint-Jean de Sixt, Le Grand Bornand.

Slevy a příplatky v rámci skipasů se vzájemně nesčítají, vždy jsou vztaženy k základním cenám pro dospělého v rámci ceníků jednotlivých ubytovacích kapacit.

Místní vzdálenosti:

 • Le Grand Bornand – La Clusaz             6km
 • Le Grand Bornand – Geneve               56km
 • Le Grand Bornand – Chamonix            67km
Le Grand Bornand - Teaser
 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - VENAREY

   

  Jízdu po Burgundském kanálu z výchozího bodu ve Venarey les Laumes lze chápat jako putování napříč francouzskou historií! Vždyť právě zde se nacházejí historická sídla mezinárodního věhlasu.

  CENA OD  17 470,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - SOMAIL

  Pokud se rozhodnete pronajmout si loď a vyplout z malebného přístavu le Somail, určitě nebudete litovat. Malé přístavní městečko Somail se nachází v půli cesty mezi Carcassonne a Béziers, na jednom z nejplynulejších úseků plavby po kanálu ve Francii - 52 km bez zdymadel!

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - CAMARGUE

   

  Pokud toužíte po plavbě sluncem prohřátou divokou přírodou, nemohli jste si vybrat lépe. Jižní Francie a její Camargue vám toto přání zajisté splní.

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  LETNÍ LYŽOVÁNÍ L2A

   

  Les 2 Alpes otevírá v létě  90 hektarů sjezdovek. Lanovky pro letní lyžování budou otevřeny letos od 24. června do 2. září 2017, od 7 do 12.30.

  CENA OD   6 000,-

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:
út - čt:  9:00 - 15:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo