La Rosiere

Výška areálu 1200 - 2650 m
Výška střediska 1850
Z Prahy: 1120 km
80 sjezdovek (160 km)
Černých 13 Červených 33
Modrých 28 Zelených 7
38 lanovek a vleků
Kabina 1x
Sedačka 17x
Vlek 20x
Snowpark
 • 160 km sjezdovek ve výšce 1200-2650 m n. m.
 • Francouzsko - italské lyžařské středisko
 • heliski v údolí Aosta, sjezd z ledovce Ruitor s převýšením 2100m, freeride
 • záruka prachového sněhu - v průměru nejvíce sněhu ve Francii
 • stylové savojské ubytování a rodinná atmosféra

SKIPASY:

ESPACE SAN BERNARDO - platí na celou oblast La Rosière - La Thuile

Více o skipasech

Sport a aktivity

 • bazén, kluziště, nordic walking, výlety na sněžnicích, běžkařské tratě, sáňkařská dráha
 • paragliding, heliskiing, Evolution 2
 • kino, bowling, masáže, spa, fitness, workshopy, velké množství restaurací, týdenní animační program

Služby a ostatní

Místní skibus zdrama, informační centrum, 8 a huit supermarche, půjčovny lyžařského vybavení, pošta, lékárna, lékař, knihovna, prádelna, autoservis.

Doporučujeme

 • Alespoň jeden podvečer vidět při procházce západ slunce nad údolím l´ Isere.
 • Návštěvu příjemných restaurací v Italské části střediska.
 • Odpolední odpočinek na svahu s pravým Italským Tiramisu a kávou.
 • Italské espresso  na Col du Petit San Bernard v hospůdce nedaleko lanovky Piccolo SB Expres.

O středisku

Dnes již mezinárodní lyžařská oblast vznikla propojením francouzského La Rosière a italského střediska La Thuile. Na francouzské straně najdete prosluněný Espace San Bernardo a jižně orientovanou náhorní plošinu La Rosiere s panoramatickým výhledem na celé údolí la Tarentaise. Italská strana la Thuile je se svými převážně severně orientovanými svahy zase zárukou dostatku sněhu a neopakovatelných sjezdů v prachovém sněhu po celou sezonu.  Oblast se rozprostírá přes údolí proti známému Les Arcs, 23 km od tradičního savojského městečka Bourg St. Maurice. Nabízí svým návštěvníkům skvělé lyžařské podmínky – podle desetiletého průměru zde bylo naměřeno největší množství sněhové pokrývky ve Francii. Rozmanité sjezdovky a volné terény uspokojí lyžaře i snowboardisty. Ve velmi příjemných stylových horských chalupách najdete restaurace, kde si můžete vychutnat speciality obou kuchyní a to vše za přijatelnou cenu. Poloha v těsné blízkosti údolí Aosta, kde je zákonem povoleno HELISKI – helikoptérové lyžování, přímo vybízí k prožití neopakovatelných zážitků při sjíždění „panenských“ svahů. Jednou z možností je sjezd z vrcholu ledovce Ruitor 3486 m (s převýšením 2100 m), Miravidi 3066 m nebo Mont Ouille 3099 m.

Lůžková kapacita tohoto střediska je přísně propočítána s ohledem na kapacitu lanovek a sjezdovek tak, aby se zde netvořily fronty ani v nejžádanějších prázdninových termínech. Jako jedno z mála středisek má opravdu upravené sjezdovky vždy od 9 hod ráno. Velmi příjemné ubytování je jak v tradičních kamenných chatách v centru střediska, tak i v novějších residencích chaletového typu v části Eucherts. Přestože se La Rosière jako jediné středisko v oblasti Tarentais nachází na jižní straně a slunce zde svítí do pozdních odpoledních hodin, jsou tady díky velkému množství sněhu optimální sněhové podmínky po celou sezónu.

Věděli jste, že...?

Francouzské slovo „rosière“ označuje dívku vyhlášenou svojí počestností? V českém překladu by se hodilo snad jméno „růženka či růžička“. Podle pověsti vyhlásil první slavnostní volbu „růženky“ Svatý Medard na konci 5. století. Tak vznikl Svátek „růženek“ (La fete de la Rosière), při kterém se na hlavu dívky, jejíž chování bylo celou vesnicí označeno za nejctnostnější, nasadila korunka z růží (odtud také pochází název). Hodnotilo se chování vyvolené dívky, její ctnost, bohulibost a skromnost. První korunovanou „Růžičkou či Růženkou“ byla údajně vlastní sestra Svatého Medarda. V řadě vesnic se dodnes tento svátek slaví vždy 8. června. Těžko říci, zda se dnešní lyžařské středisko v minulosti vyznačovalo zdařilou a silnou tradicí organizování podobných lidových slavností, či zda se právě v tomto kraji vyskytovaly nejpočestnější panny, připomínka „Růžiček či Růžnek“ se ve jménu La Rosière zachovala dodnes.

 
La Rosiere
300 m od lyžování
 
Les Eucherts
50 m od lyžování
 
Les Eucherts
50 m od lyžování
 
La Rosiere
50 m od lyžování

Věkové kategorie:

dítě 5 - 12 let vč., senior 65 - 74 let vč., D - dítě do 5 let, S - senior nad 75 let.

Platnost skipasů: ESPACE SAN BERNARDO – platí na celou oblast La Rosiere – La Thuile.

Slevy a příplatky v rámci skipasů se vzájemně nesčítají, vždy jsou vztaženy k základním cenám pro dospělého v rámci ceníků jednotlivých ubytovacích kapacit.

Místní vzdálenosti:

 • La Rosiére – Bourg Saint Maurice         23km
 • La Rosiére – Moutiers                          50km
 • La Rosiére – Albertville                        78km

Autobusová doprava

Termíny odjezdů


FRANCIE 2550 Kč/os.

Dalši informace k dopravě do Francie v sekci doprava.

Doprava - samostatná doprava autobusem

Novinky ze střediska:

2016 sáňkařská dráha

2016 dětský snowpark – „Le Petit Boarder“

2014 nově vybudovaná sedačková lanovka

2014 “Lutins“ - jezdící koberec

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - VENAREY

   

  Jízdu po Burgundském kanálu z výchozího bodu ve Venarey les Laumes lze chápat jako putování napříč francouzskou historií! Vždyť právě zde se nacházejí historická sídla mezinárodního věhlasu.

  CENA OD  17 470,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - SOMAIL

  Pokud se rozhodnete pronajmout si loď a vyplout z malebného přístavu le Somail, určitě nebudete litovat. Malé přístavní městečko Somail se nachází v půli cesty mezi Carcassonne a Béziers, na jednom z nejplynulejších úseků plavby po kanálu ve Francii - 52 km bez zdymadel!

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - CAMARGUE

   

  Pokud toužíte po plavbě sluncem prohřátou divokou přírodou, nemohli jste si vybrat lépe. Jižní Francie a její Camargue vám toto přání zajisté splní.

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  LETNÍ LYŽOVÁNÍ L2A

   

  Les 2 Alpes otevírá v létě  90 hektarů sjezdovek. Lanovky pro letní lyžování budou otevřeny letos od 24. června do 2. září 2017, od 7 do 12.30.

  CENA OD   6 000,-

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:
út - čt:  9:00 - 15:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo