Courchevel

Výška areálu 1100 - 2700 m
Výška střediska 1650
Z Prahy: 1070 km
95 sjezdovek (150 km)
Černých 8 Červených 31
Modrých 37 Zelených 19
57 lanovek a vleků
Kabina 10x
Sedačka 18x
Vlek 29x
Bezky 66
Snowpark
KLuziste
 • 150 km sjezdovek, 1100 - 2700 m n. m.
 • patři do největší lyžařské oblasti na světě Trois Valées
 • dlouhé, velmi dobře upravené sjezdovky
 • volné terény vhodné pro freeride
 • vhodné pro rodiny s dětmi
 • 70 km běžeckých tratí

SKIPASY:

Courchevel (CO) - platí pro oblast Courchevel a La Tania,

Trois Vallées (3V) - platí na celou oblast Trois Vallées (Val Thorens, Les Menuires, Mottaret-Meribel, Courchevel)

Více o skipasech

Sport a aktivity

 • kluziště, segway, výlety na sněžnicích, pěší turistika, sáńkování, mini-guide trail, tarzan vines – lanové centrum, vodní park, aquawellness, spa, indoor wave surfing, horolezecká stěna, dětský klub
 • hang glide, heliskiing, ice climbing - lezení na ledové stěně
 • bowling, spa, fitness, workshopy - kurz vaření, jazykové kurzy, ..., velké množství obchodů, restaurace, bary a kluby

Služby a ostatní

Místní skibus zdarma, informační centrum, půjčovny lyžařského vybavení, hlídání dětí, lékař, lékárna, banka, pošta, supermarket, prádelna, autoservis.

Doporučujeme

 • Procházku po romantické vesničce Le Praz.
 • Jízdu na bobové dráze z Courchevelu 1850.
 • Návštěvu nového vodního světa - Aquamotion - Courchevel 1550.

O středisku

Courchevel je především 528 hektarů vyhrazených pouze lyžařům, snowboardistům  a dalším příznivcům zimních sportů: 150 kilometrů sjezdovek, více než 60 vleků. Začátečník, pokročilý nebo zkušený lyžař, každý si zde najde svah podle svých schopností a svého gusta. A to není ještě zdaleka všechno, Courchevel totiž patří do největší lyžařské oblasti na světě Tři údolí, která se svými 600 km sjezdovek uspokojí i ty nejnáročnější. Díky výbornému propojení všech údolí v tomto lyžařském komplexu se během krátké doby dostanete na nejvyšší vrchol Třech údolí, la Pointe de Thorens (3266 m) ve Val Thorens. Objevte neopakovatelné výhledy na horský masiv Mont Blancu na severu či pohoří Les Ecrins na jihu nebo vrcholky švýcarských a italských Alp na severu a východě.

Courchevel patří k velmi oblíbeným lyžařským střediskům navíc i kvůli dlouhým velmi dobře upravovaným sjezdovkám a bohaté nabídce volných terénů vhodných pro freeriding. Ubytování v chaletech La Tania je svou polohou ideálním výchozím bodem pro využití celé lyžařské arény s 600 km sjezdovek.

 Courchevel vznikl jako kombinace 5 různých oblastí, každé s jinou atmosférou: Saint Bon (kolébka Curchevelu s prvním hotelem v tomto údolí - le Lac Blanc), Courchevel 1300- Le Praz (opravdová horská romantika ve vesničce s uzoučkými uličkami, hotýlky, nízkými domečky s kamennými střechami a skokanským olympijským můstkem), Courchevel 1550 (rodinně orientované středisko za příznivé ceny s bobovou dráhou  z 1850m),  Courchevel 1650 - Moriond (velmi prosluněný « balkon» s převahou zelených a modrých sjezdovek) a nakonec Courchevel 1850 (právě tomuto středisku, jeho luxusním rezidencím a hvězdným hostům vděčí Courchevel za svůj mezinárodní věhlas).

Propojení mezi středisky je velmi rychlé : 4 minuty po silnici z 1650 do 1850 m n. m. (2,5 km) nebo 5 minut lanovkou či kabinkou z Courchevelu 1550 m n. m. do Courchevelu 1850 m n. m. (nebo 8 minut kabinkou z le Praz do Courchevel 1850).

Ten, komu lyžování alpského stylu nestačí, může vyzkoušet  skoro 70 kilometrů běžkařských tras situovaných na pomezí lesního porostu a vysokohorských plání.

Věděli jste, že...?

Lyžařské středisko Courchevel bylo vytvořeno v roce 1946 s cílem zpřístupnit tento kraj široké veřejnosti. Středisko mělo přitáhnout v první řadě milovníky turistiky. Proto byly původní plány architektů zaměřeny na výstavbu velkého počtu skromnějších apartmánů za přijatelné ceny, které by si mohly dovolit všechny společenské třídy. Ironií osudu je, nakolik se od tohoto původního plánu rozvoj Courchevelu později odklonil: dodnes je středisko velkým lákadlem pro osobnosti show businessu a elity ať již francouzské, tak mezinárodní a hlavně jejich fanoušků. Složení místní klientely bylo ještě před několika lety natolik elitářské, že se představitelé Courchevelu rozhodli udělat maximum, aby sem zavítala opět běžná, různorodá klientela.

 
La Tania
200 m od lyžování

Věkové kategorie:

dítě 5 - 12 let vč., senior 65–74 let vč., D - dítě do 5 let, S - senior nad 75 let.

Platnost skipasů: COURCHEVEL (CO) – platí pro oblast Courchevel a La Tania, TROIS VALLÉES (3V) – platí na celou oblast Trois Vallées (Val Thorens, Les Menuires, Mottaret-Méribel, Courchevel), celkem 600 km sjezdovek.

Slevy a příplatky v rámci skipasů se vzájemně nesčítají, vždy jsou vztaženy k základním cenám pro dospělého v rámci ceníků jednotlivých ubytovacích kapacit.

Autobusová doprava

Termíny odjezdů

 


FRANCIE 2550 Kč/os.

Dalši informace k dopravě do Francie v sekci doprava.

Místní vzdálenosti:

 • Courchevel - Moûtiers                         25 km
 • Courchevel - Chambéry                      110 km
 • Courchevel - Genéve                         149 km 
Doprava - samostatná doprava autobusem

Novinky ze střediska

Aquamotion - unikátní sportovní komplex, 15.000m2, vodní park, aquawellness, spa, indoor wave surfing, horolezecká stěna, dětský klub, restaurace a obchody. Nachází se v Courchevel 1550.

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - VENAREY

   

  Jízdu po Burgundském kanálu z výchozího bodu ve Venarey les Laumes lze chápat jako putování napříč francouzskou historií! Vždyť právě zde se nacházejí historická sídla mezinárodního věhlasu.

  CENA OD  17 470,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - SOMAIL

  Pokud se rozhodnete pronajmout si loď a vyplout z malebného přístavu le Somail, určitě nebudete litovat. Malé přístavní městečko Somail se nachází v půli cesty mezi Carcassonne a Béziers, na jednom z nejplynulejších úseků plavby po kanálu ve Francii - 52 km bez zdymadel!

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - CAMARGUE

   

  Pokud toužíte po plavbě sluncem prohřátou divokou přírodou, nemohli jste si vybrat lépe. Jižní Francie a její Camargue vám toto přání zajisté splní.

  CENA OD  24 280,-

 • Doporučujeme

  LETNÍ LYŽOVÁNÍ L2A

   

  Les 2 Alpes otevírá v létě  90 hektarů sjezdovek. Lanovky pro letní lyžování budou otevřeny letos od 24. června do 2. září 2017, od 7 do 12.30.

  CENA OD   6 000,-

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:
út - čt:  9:00 - 15:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo